Kaasaegne slovakkia klaasikunst ETDMis


Ján ZORIČÁK


28.01.-10.04. 2011 

on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud 

slovakkia klaasikunsti näitus. Ruttu-ruttu, aprill on kohe! 


Avatud K-P 11.00-18.00 

Lai 17, 10133 Tallinn


„Kaasaegne slovakkia klaasikunst”

28.01.-10.04. 2011

 

Näitus annab mitmekesise ülevaate slovakkia klaasi hetkeolukorrast. Oma teoseid eksponeerivad eri põlvkondade klaasikunstnikud alates Bratislava Kunstiakadeemia mainekatest klaasieriala õppejõududest kuni slovakkia klaasi tipptegijateni, kes on tuntud ka maailma klaasiringkondades, nagu František Csandal, Ján Zoričak, Victor Oravec jt. Kaasatud on ka Bratislava Kunstiakadeemia üliõpilaste uudse tehnoloogiaga teosed.

 

Kaasaegne slovakkia klaasikunst on tuule tiibadesse saanud tänu klaasikateedri loomisele Bratislava Kunstiakadeemia juurde 1965. aastal, mida asus juhtima Václav Cigler. See toimis unikaalse baasina slovakkia klaasikunstnike jaoks ja võimaldas ellu viia oma unistusi, kasutades klaasi nii interjööri kui ka eksterjööri kaunistamisel.

 

Näitusel on eksponeeritud peamiselt klaasobjektid ja -skulptuurid. Näeme nii geomeetriast lähtuvaid arhitektuurseid vorme kui ka looduse mitmekesisusest inspiratsiooni ammutanud dünaamilisi skulpturaalseid objekte. Kasutatud on mitmeid innovaatilisi tehnoloogiaid, mis veelgi enam toovad esile klaasi kui kunstilise materjali väljendusvõimalusi.

 

Kaasaegse slovakkia klaasikunsti näitusel esitlevad oma loomingut 14 klaasikunstnikku: Slavomír BACHORÍK, Danica BALGAVÁ, Miloš BALGAVÝ, František CSANDAL, Patrik ILLO, Palo MACHO, Ivica MARKOVIČOVÁ, Tomáš ONDROUŠEK, Viktor ORAVEC, Drahomír PRIHEL, Zuzana RUDAVSKÁ, Lenka ŠIMONYIOVÁ, Jozef VACHÁLEK, Ján ZORIČÁK.

 

Näituse avavad Tema Ekstsellents Slovakkia Vabariigi suursaadik Eestis härra Dušan Krištofík ja Slovakkia Vabariigi aukonsul Tallinnas härra Even Tudeberg.

 

Teate koostas Anne Tiivel

627 6404

anne@etdm.ee

Eelmine
Head Uut Aastat!
Järgmine
Algavad sügis-talvised kursused

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again:
EST