VAHELDUV ÜHISOSA

Maret Sarapu

VAHELDUV ÜHISOSA

6. – 24.01. 2012

Hop galerii

Hobusepea 2

Tallinn 

Püüan vastandustes leida ühisosa – peidus poolt. Eeldan, et oleme mitmekülgsemad, kui esmapilgul välja paistab, et meis on kõik omadused olemas, mõni lihtsalt on vähem nähtaval kui teine. Nii leidub põhjamaisuses värvikat lopsakust ning islami kunst on muuski kui mustrites.

Hea on mõelda, et tihti on sarnasus suurem kui erinevus ja ka näiliselt vastandites leidub ühiseid jooni. Tuhandetest kaudsetest kirjeldustest loodud ettekujutus kellegi teise kohta võib sama hästi meie endi kohta käia. Nagu kunstis, nii ka inimestes.

/M. Sarapu/

 

näituse avamine neljapäeval 5.01.2012 kell 17.00.

Klaasikunstnik Maret Sarapu näitus „Vahelduv ühisosa“ oleks kui jätk tema mõne aasta tagusele näitusele samas galeriis. Kui tookord domineerisid valged pinnastruktuurid, varjud ja tuntav põhjamaisus, siis tänaseks on sellele lisandunud uue mõõtme ja mõttena värv. Endiselt sulatustehnikas (peene fraktsiooniga klaasipurust) töid võiks nimetada klaasgraafikaks - kõik tööd on sulatatud ühe vormiga, nagu erinevad tõmmised erinevate värvikihtidega. Graafikast paberil eristab neid reljeefsus ja klaasimaterjali iseloomulik sära, kohati ka läbikumavus. Sügavad värvid ja islamimõjutus on kaasa võetud Türgi reisilt.

Eelmine
Õnnelikku 2012!
Järgmine
Eeva Käsper pälvis aunimetuse "Tunnustatud klaasikunstnik"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again:
EST